4 iemesli, kādēļ neizdodas atrast darbu

Darba meklējumi izraisa galvassāpes? Piedāvājumi ir, bet tālāk par nosūtītu CV vai darba interviju neizdodas tikt? Iemesli, kādēļ nevarat atrast darbu var būt dažādi, taču, izprotot tos un sākot risināt problēmu, tie ātri vien atrisinās. Iepazīstieties ar biežākajiem klupšanas akmeņiem darba meklējumu laikā!

1. Nepārliecinošs CV

CV darba meklējumu laikā ir viens no svarīgākajiem. Tieši tas palīdz potenciālajam darba devējam pieņemt lēmumu – aicināt Jūs uz darba interviju vai nē.

Veidojiet to pārliecinošu, patiesu un atspoguļojiet svarīgāko informāciju – iepriekšējo darba pieredzi, izglītību, varat norādīt amatam atbilstošās prasmes, iegūtos sertifikātus vai citu aktuālo informāciju. Pārliecinieties, ka CV ir glīti noformēts, bez liekiem elementiem un gramatiski tas ir pareizi uzrakstīts.

2. Vēlmes lielākas par kompetenci

Protams, ka vajag tiekties uz augstiem mērķiem, taču reizēm sākotnēji vajag piezemēties un tad solīti pa solītim doties pretim zvaigznēm. Īpaši tad, ja Jums vēl nav liela iepriekšējā darba pieredze, meklējiet amatus, kas ir līdzvērtīgi iepriekš darītajam un tad, saņemot pozitīvu atbildi, pierādiet sevi, lai varētu kāpt pa karjeras kāpnēm uz augšu.

3. Neveiksmīga reģiona izvēle

Nenoliedzami, ka darbs Rīgā vai kādā citā lielpilsētā būs daudzreiz vieglāk atrodams kā lauku reģionos. Ja Jums ir iespēja, mēģiniet apskatīt darba piedāvājumus tuvākajās pilsētās – tur varbūt piedāvājums būs lielāks. Taču, ja šādu iespēju nav – varbūt ir vērts apdomāt savus slēptos talantus un pārvērst tos uzņēmējdarbībā?

4. Darba intervijā esat nepārliecinošs

Esat atradis sev piemērotu vakanci, CV ir skaisti uzrakstīts un esat uzaicināts uz darba interviju, taču ar to arī viss beidzas? Visticamāk iemesls ir viens – darba intervijas laikā Jūs neesat spējis potenciālo darba devēju pārliecināt, ka esat vispiemērotākais kandidāts šim amatam. Esiet korekts intervijas laikā, taču tajā pat laikā pārliecināts un drošs par sevi. Atbildiet uz jautājumiem patiesi un esiet atvērts sarunai!

Darba meklējumi patiešām mēdz būt izaicinoši, taču svarīgākais ir iegūt pārliecību par sevi un savām prasmēm. Lai veicas!