ADAS sistēmas kalibrēšana – ko par to vērtīgi zināt?

Drošība ir pirmajā vietā – to zina arī auto ražotāji, meklējot arvien jaunus veidus, kā parūpēties par lielāku drošības līmeni. Viens no risinājumiem ir ADAS sistēma, ar ko šobrīd tiek aprīkotas vairums automašīnu. Tā brīdina autovadītāju par iespējamiem riskiem uz ceļa – piemēram, iespējamiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Kā strādā ADAS sistēma?

ADAS sistēma ietver dažādus elementus, kas var atšķirties no atkarībā no transportlīdzekļa veida un citiem aspektiem, taču būtiska sistēmas sastāvdaļa ir kamera, kas fiksē gan to, kas notiek uz ceļa, gan arī autovadītāja braukšanas stilu. Būtiski, ka kamera atpazīst arī ceļazīmes un signalizē, ja tās netiek ievērotas. Tāpat sistēma arī pamana šķēršļus un vajadzības gadījumā arī dod impulsu automašīnas bremzēšanas sistēmai.

Kopumā ADAS sistēma ir lielisks palīgs, kas ļauj braukšanas laikā justies daudz drošāk un būtiski mazināt ceļu satiksmes negadījumu risku, tomēr, lai to nodrošinātu, ir būtiski sekot līdzi tam, lai sistēma darbotos precīzi.

Vairumā gadījumu ADAS sistēmas kamera tiek uzstādīta vējstikla augšējā daļā. Gadījumā, ja tiek veikta vējstikla maiņa, pēc tam nepieciešama ir ADAS sistēmas kalibrēšana, lai nodrošinātu, ka tā arī turpmāk strādās precīzi.

Kā notiek ADAS sistēmas kalibrēšana?

Pieejami divi ADAS sistēmas kalibrēšanas veidi, kas tiek pielietoti atkarībā no vajadzības.

  • Statiskā kalibrēšana tiek īstenota uz vietas servisā. Precīzam rezultātam tiek ņemta vērā auto marka un citas būtiskas nianses;
  • Dinamiskā kalibrēšana, savukārt, tiek veikta braukšanas laikā ar speciālas diagnostikas ierīces palīdzību.

ADAS sistēmas kalibrēšana ir pieejama dažādos servisos. To piedāvā arī uzņēmums Carglass. Zinošie speciālisti konsultēs un ieteiks labākos risinājumus katrā situācijā!

Carglass ir “Belron International” Ltd grupas zīmols, kas ir pasaulē vadošais transportlīdzekļu stiklu remonta un uzstādīšanas pakalpojumu sniegšanas koncerns. Uzņēmums savā darbā izmanto jaunākās tehnoloģijas, labākos instrumentus, kvalitatīvus materiālus un speciāli izstrādātas apmācību programmas, kas garantē teicamu rezultātu.

Carglass pakalpojumu klāstā arī ir vējstiklu remonts un maiņa, kā arī aizmugurējo un sānu stiklu maiņa. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk www.carglass.lv.