Advente - pantiņi un novēlējumi
Ziemassvētku gaidīšana parasti daudziem sākas tieši ar Adventa laiku. Ar adventes vainagu. Ar pirmās svecītes iededzināšanu. Šis laiks daudziem ir tāds pārdomu un cerību laiks. Tiek apcerēts viss izdarītais, tiek domātas labas un gaišas domas. Varbūt kāds saņemas izdarīt kādu labu darbu vai nožēlot kādu sliktu nedarbu. Tāda ir Adventes laika nozīme gan kristīgā sabiedrībā, gan tādā, kas sevi par kristiešiem vairs neuzskata.
Kad ir pirmā advente? Katru gadu šis laiks iekrīt citā datumā. Pirmā advente šogad 2020.gadā ir 29.novembrī, tieši tad savos greznajos vainagos varam aizdegt pirmo svecīti. Otrā advente, trešā advente un ceturtā advente ir katrā nākamajā svētdienā, līdz tiek sagaidīts Ziemassvētku vakars, kas tiek atzīmēts 24. decembrī. Var gadīties, ka pēdējā advente iekrīt kopā ar Ziemassvētku vakaru 24. decembrī.
Bet kas ir advente? Un kāpēc ir tieši četras adventes sveces?
Pats vārds “Advents” nāk no latīņu valodas un nozīmē “atnākšana”. Šis laiks kristiešiem liek sagatavoties Jēzus piedzimšanai, jeb atnākšanai. Bet adventes sveču nozīme ir sekojoša – 1. adventes svece simbolizējot cerību, 2. adventes svece – pestīšanu, 3. adventes svece – prieku un 4. adventes svece – mīlestību. Šīs četras lietas ir šī gaidīšanas laika pamatvērtības. Un ne tikai šī gaidīšanas laika pamatvērtības, bet arī ikdienas vērtības.
Šajā pārdomu laikā cilvēki dzied adventes dziesmas, skaita adventa pantiņus. Dzejoļi par adventi arī ir ļoti populāri un skaisti. Adventes kalendārs, kurā paslēptas konfektes bērniem šķiet gana vilinošs, tāpēc katrs rīts šajā gaidīšanas laikā bērniem sākas ar mazu prieku saldumu formā! Un bērniem tik ļoti garšo saldumi un patīk pārsteigumi!
Kādi varētu būt novēlējumi adventes laikā? Adventes novēlējumi ir gana vienkārši. Galvenais, lai ir gaišas domas, labi darbi un lai staro mīlestība, jo visa pamatā taču ir mīlestība. Tā ir šīs pasaules degviela un Adventes laiks ir tieši par to un par to, lai mēs atcerētos šīs pamatvērtības, kuras ikdienas dzīvē mazliet piemirstās.