Joku diena

1. Aprīlis
Par Svētkiem

Daudzās pasaules valstīs aprīļa mēnesis tiek ieskandināts ar smiekliem, jo 1. aprīlī starptautiski atzīmējam Joku dienu. Šajā dienā ikvienam ir iespēja izcelties ar savu radošumu un humora izjūtu, izjokojot ne vien ģimenes locekļus un draugus, bet arī kolēģus un pat cilvēkus uz ielas. Šķiet, šī ir viena no bezrūpīgākajām dienām gadā, kad varam aizmirst par ikdienas raizēm, un vienkārši iepriecināt sevi un citus ar 1. aprīļa jokiem. Šo dienu jautrā garastāvoklī pavadām ar ģimeni, draugiem un kolēģiem.

Tici vai nē, bet arī šī diena nav radusies no zila gaisa. Tautā runā, ka tālajā 1582. gadā romiešu pāvests Gregorijs XIII atklāja kādu neparastu un pat smieklīgu kļūdu – veiktie astronomiskie aprēķini pierādīja, ka Jūlija kalendārs, ko viņš līdz šim bija lietojis, par 10 dienām atpalika no Saules laika. Steidzoties kļūdu labot, tika ieviests visiem labi zināmais Gregorija kalendārs, un jaunā gada sagaidīšana, kas līdz šim tika svinēta no 25. marta līdz 1. aprīlim, tika pārcelta uz 1. janvāri. Protams, ka daudziem šī datumu maiņa nenāca viegli un viņi turpināja jauno gadu svinēt aprīlī, tādēļ citi viņus iesauca par Aprīļa muļķiem (angliski – April Fools).

Mūsdienās šiem svētkiem esam piešķīruši jaunu nozīmi, pārsteidzot ar vēl nebijušiem jokiem vai pārbaudot citu attapību. Daudzi cilvēki ik gadu pieturas pie vairākām klasiskām izjokošanas metodēm. Tā, piemēram, viltīgākie jau no agra rīta pagriež pulksteni pāris minūtes uz priekšu, lai liktu citiem domāt, ka viņi kavējas. Klasisks aprīļa joks ir arī pateikt otram, ka viņš ir kaut kur nosmērējies – ticiet, uz to uzķeras patiešām daudzi! Parasti šiem visiem jokiem seko populārais teiciens “April, April”, kas iegājies arī dažādos joku pantiņos.

Aprīlis ir īstais laiks, kad apsveikt visus ar savu humoru un smiekliem. Ne velti saka, ka smiešanās ir lielisks līdzeklis cīņai pret stresu, tādēļ ļaujiet iztēlei vaļu un ieprieciniet ar jokiem 1. aprīlim savus tuvākos – varēsiet pasmieties kopā!

Rādīt vairāk ↓