Rīgas svētki
Rīga tika dibināta 1201.gadā, kad bīskaps Alberts Daugavas krastos tagadējās Rīgas vietā sāka nocietinātas apmetnes celšanu. Katrā kārtīgā Latvijas pilsētā tiek svinēti pilsētas svētki. Rīga nav izņēmums. Ik gadu augusta vidū tiek rīkoti Rīgas svētki. To laiks ir izvēlēts, lai godinātu kārtējo pilsētas gadadienu. Šajā dienā Rīgas pilsētā tiek piedāvāta ļoti plaša pasākumu programma, kuru pārsniedz tikai 11. un 18. novembra svētku laikā piedāvātie pasākumi.
Svētku programmā dominē dažādi aktīvās atpūtas, izklaides un sporta pasākumi. Netrūkst arī kultūras programmas, dažādi koncerti un izstādes, kas veltītas Rīgas pilsētai. Rīgas dzimšanas diena tiek rīkota visās Rīgas apkaimēs, taču tradicionāli lielākā daļa pasākumu koncentrējas Rīgas centrā, it īpaši Vecrīgā un 11. novembra krastmalā. 2020. gadā kopumā bija vairāk kā 50 pasākumu norises vietas. Siltās augusta dienas dod iespēju daudzus pasākumus rīkot ārā, kas, it īpaši 2020.gada Covid-19 laikā, bija ļoti svarīgi.
Tradicionālo pasākumu vidū ir koncerti vairāku vakaru garumā 11.novembra krastmalā, kas kulminējas ar Rīgas svētku salūtu, kuru apmeklē visvairāk rīdzinieku un pilsētas viesu. Tradicionāls aktīvās atpūtas pasākums ir Kanāla regate, kurā komandas sacenšas par dažādiem tituliem, laivojot pa Rīgas kanāla ūdeņiem pie Brīvības pieminekļa. Tradicionāli notiek klasiskās mūzikas koncerti Lielajā un Mazajā ģildē, kuri svētku apmeklētājiem šajā laikā bieži ir bez maksas. Pēdējos gados populāras ir dažādas vides instalācijas un gaismas šovi.
Pēdējā laika grandiozākie svētki notika 2001.gadā, kad Rīga svinēja savu 800. gadskārtu. To gatavošana notika vairākus gadus un nevieni Rīgas pilsētas svētki nav spējuši uzņemt tik lielu viesu skaitu. Pirms Rīgas dzimšanas dienas pasākuma organizatori prognozēja, ka to apmeklēs 1,2 miljonu viesu no ārvalstīm. Aptaujas tajā laikā liecināja, ka Rīgas svētkus gatavojas apmeklēt puse Latvijas iedzīvotāju. Svētku neaizmirstamākā daļa bija gaismas un skaņas priekšnesums – Rīgas svētku salūts “Sapnis par Rīgu”. Kopš tā laika Rīgas svētki ieņēmuši tagadējo svētku formātu, lai gan Rīga vēl nav sagaidījusi tik apaļu gadskārtu, lai vēlreiz rīkotu tik grandiozus svētkus.