Apsveikumi skolotāju dienā

6. Oktobris
Par Svētkiem

Oktobra pirmajā svētdienā svinam kādus ļoti īpašus svētkus – starptautisko Skolotāju dienu! Šajā dienā atceramies un godinām savus skolotājus, kā arī sakām viņiem paldies par ieguldīto darbu mūsu un sabiedrība labā.

Apsveikuma vēlējumi skolotāju dienā izskan jau kopš 1994. gada, kad UNESCO pirmo reizi aicināja atzīmēt šo dienu visā pasaulē un pateikties mūsu mācībspēkiem. Oktobrī izskan ne tikai bērnu sveicieni skolotāju dienā – mēs izceļam skolotāju svarīgo lomu gan zināšanu sniegšanā, vērtību un viedokļu veidošanā, gan arī tādos svarīgos aspektos kā izglītības kvalitātes uzlabošanā un pasaules uztveres veidošanā. Skolotāji audzina to paaudzi, kas kļūs par mūsu valsts nākotni.

Skolotāji neapšaubāmi ir nozīmīga mūsu dzīves sastāvdaļa – viņi mums sniedz jaunas zināšanas, atbalsta un bieži dod padomu kādā grūtā brīdī. Tā ir atbildīga profesija, jo skolotājiem ne tikai jāpalīdz skolēniem apgūt jauna mācību viela, bet arī jāsniedz viņiem palīdzīga roka pirms došanās lielajā pasaulē. Tieši tādēļ apsveikumi skolotājiem šajā dienā nudien nav lieki. Visbiežāk skolotāju dienu atzīmē tieši pamatskolā un vidusskolā. Par vienu no spilgtākajām tradīcijām kļuvusi skolotāju lomas spēles – ļaujot skolotājiem svētku dienā nedaudz atpūsties, 9. un 12. klašu skolēni iejūtas viņu ādā un vada nodarbības jaunākajām klasēm. Šajā dienā tiek rīkoti arī svētku koncerti ar skolēnu uzstāšanos, un reizēm radošākie prāti pat izveido apbalvošanas ceremonijas, pasniedzot balvas saviem mīļajiem skolotājiem dažādās neparastās kategorijās.

Sveicieni skolotāju dienā ir dažādi. Kāds steidz pārsteigt savu iemīļoto skolotāju ar ziedu pušķi, cits gatavo skolotāju dienas apsveikumu dzejoļa vai apsveikuma runas formā. Arī mūsu mājaslapā iespējams atrast apsveikumus iemīļotajai skolotājai – tie var būt īsi pantiņi vai dzejoļi vairāku rindiņu garumā, kas atbildīs jebkurai gaumei un stilam.

Iespējams, reizēm aizmirstam pateikties cilvēkiem, ar kuriem skolas sienās pavadām lielāko savas dienas daļu, tādēļ ne velti vecāki saviem bērniem parasti atgādina par apsveikumu skolotāju dienā. Atcerieties, ka lielākais labums neslēpjas dāvanās. Tie var būt vienkārši skaisti vārdi, un ar tiem noteikti esam gatavi padalīties!

Rādīt vairāk ↓