Starptautiskā vīriešu diena

19. Novembris
Par Svētkiem

Starptautiskā vīriešu diena tiek atzīmēta 19.novembrī. Šie svētki ir relatīvi jauni, jo oficiāli tie tika atzīmēti vien 1999. gadā Trinidadā un Tobago. Tiesa, Malta šos svētkus atzīmē agrāk. Jau no 1994.gada. Bieži Starptautisko vīriešu dienu jauc ar Vīriešu dienu (Sarkanās armijas dienu), kuru svin 23.februārī, bet jaukt šos datumus gan nevajadzētu, jo šīs svētku dienas ir gana atšķirīgas vēsturiski un konceptuāli.

Kopumā vīriešu dienas svinēšana ļoti atšķiras dažādās pasaules vietās. Līdzīgi kā ar Mātes un Bērnu dienām, katru mēnesi var atrast valsti, kas svin kādu no šiem svētkiem. Īpaši Latvijā, kur daļa sabiedrības šo dienu atzīmē 19.novembrī, daļa 23.februārī, taču lielākā daļa to nedara vispār.

Starptautiskajā vīriešu dienā liels un īpašs uzsvars tiek likts uz vīriešu garīgo, fizisko veselību, bet visa pamatā šie svētki ir par vienlīdzību un cilvēcību. Katru gadu šajos svētkos tiek izvēlēts kāds īpašais temats, kurš tiek izteikti izcelts un par kuru pastiprināti tiek runāts. Piemēram, “vīrieša fiziskā veselība”, kāda konkrēta slimība, un citas ne mazāk nozīmīgas tēmas.

Šī diena sevī ietver daudz un dažādus pasākumus (izstādes, koncertus, demonstrācijas, diskusijas, seminārus u.c), kuru mērķis ir izglītot sabiedrību par diskrimināciju pret vīriešiem, tādā veidā radot mums apkārt drošāku un pozitīvāku vidi. Un mēs visi taču vēlamies dzīvot skaistākā, pozitīvākā un mums patīkamākā pasaulē, kurā nav naida un negāciju. Pasaulē, kurā pastāv dzimumu vienlīdzība.

Un šī diena ir tieši par to. Par vienlīdzību un saskaņu! Varam vien cerēt, ka ar laiku šī diena Latvijā kļūs populārāka un cilvēki apkārt sāks šo dienu atzīmēt, kā jebkuru citu nozīmīgu datumu kalendārā, jo vīrieši ir pelnījuši oficiālus svētkus tikai un vienīgi sev.

Šī tieši ir tā īstā diena, kad jāsveic savi tuvie vīrieši un nav pat īsti nozīmes tam, vai sveic savu vīru, savu dēlu, savu tēvu vai kādu kolēģi. Vienkārši izdari to un apsveic, jo galu galā, gandrīz visiem patīk saņemt kādu patīkamu vārdu, apskāvienu vai vienkārši laipnu rokasspiedienu!

Rādīt vairāk ↓

Ja dzeram, tad līdz rītam,
Ja līdz rītam, tad kamēr krītam! Iedzersim šodien par mums vīri! Šodien ir mūsu diena!

Visi pie galda! Šodien ir iemesls –
Sieviešu dzimums šodien ir viss rūpēs
Mēs apsveicam drosmīgos, spēcīgos,
Šodien ir pasaules vīriešu diena!
Un mēs viņiem dāsni dāvājam savu mīlestību!
Nu, kur mēs būtu, ja ne vīrieši?
Kam prasītu nopirkt kažokus?
Kam prasītu iedot mašīnu?
Un ar ko tad dotos atpūsties?
Mīļie, mēs novēlam Jums panākumus,
Mēs pucējamies Jums par godu
Pasteidzieties pie galda, šeit būs daudz garšīgu ēdienu,
Lai dzert un ēst uz Jūsu veselību!

Lai Jūs cienītu darbā,
Spēks nekad nebeigtos,
Un katrā dzīves posmā
Jūs gaida tikai prieks!

Priecīgu īstu vīriešu dienu, draugs! Es novēlu tev apdullinošas uzvaras cīnoties par sievietēm, galvu reibinošu karjeru un pelnītas balvas!

Mēs novēlam Jums – veselību un panākumus,
Veiksmi, bagātību un pasakainu mīlestību,
Pārvariet visus šķēršļus,
Mēs Jūs mīlam un novērtējam, un mēs esam spēcīgas tikai kopā ar Jums!

Ļauj gaismas straumei
Sirdij tecēt cauri,
Tam brīnumam,
ko jauna diena nes,
No mīlestības silto
Vārdu auras,
Lai atkal sasilst
Tava, tēti, dvēselit!