Tēva dienas apsveikumi, novēlējumi, dzejoļi

12. Septembris
Par Svētkiem

Vieni no visnozīmīgākajiem cilvēkiem mūsu dzīvē ir mūsu tēti. Viņi ir ne vien lieliski padomdevēji un spēcīgs plecs, uz ko paļauties, bet arī mūsu labākie draugi. Godinot tētus, septembra otrajā svētdienā tiek atzīmēta Tēva diena. Šajā laikā sūtām siltus apsveikumus tēva dienā mūsu mīļajiem vecākiem un pateicamies viņiem par atbalstu. Amerikas Savienotajās valstīs Tēva dienas svētkus pirmo reizi svinēja jau 1910. gadā, taču interesanti, ka Latvijā Tēva dienu sāka atzīmēt vien 2008. gadā. Šodien ikviens bērns – gados jauns vai vecs – var pateikt paldies savam tētim par to, ka viņš ir blakus, pateikties par viņa rūpēm un gādību.

Tēva dienas ideja palikusi nemainīga jau no svētku pirmsākumiem – ģimenes sanāk kopā, lai pateiktos tēviem par viņu devumu ģimenei, par labajiem vārdiem un ieguldījumu bērnu audzināšanā, kā arī par tēva un bērna ģimenisko saišu stiprināšanu. Neskatoties uz to, ka Tēva diena Latvijā netiek svinēta tik ilgi un konkrētas tradīcijas šo svētku ietvaros nav iezīmējušās, cilvēki meklē arvien jaunas un unikālas idejas savu tētu godināšanai. Pa šiem gadiem radušies arī daudzi tēva dienas apsveikumi, kas izskan ne tikai katra mājās, bet pat īpaši rīkotos publiskos pasākumos, piemēram, koncertos, svētku gājienos un pat skrējienos.

Apsveikums Tēva dienā var būt gan vienkāršs “paldies”, gan kāds īpašs dzejolis vai dāvana. Tā, piemēram, šeit atradīsiet lielu tēva dienas apsveikumu klāstu, kā arī dzejoļus tēvu dienā, kas noteikti jūsu tēti neatstās vienaldzīgu. Šie jaunienākušie svētki ļauj latviešiem parādīt savu sirsnību un izpausties labos vārdos un darbībās. Daudzi mēdz par apsveikumu Tēva dienā izvēlēties kādu tēta iecienītāko našķi vai palutināt viņu ar došanos uz pilsētu kopīgās vakariņās. Taču tikpat efektīva dāvana Tēva dienā daudziem kļuvuši arī novēlējumi – vārdos, dzejā un arī dziesmā. Šis viennozīmīgi ir laiks, lai visa ģimene pavadītu laiku kopā.

Ja pareizie vārdi pie tevis nāk ilgi, mūsu apsveikumu un novēlējumu klāsts palīdzēs rast idejas ideālajam Tēva dienas sveicienam.

Rādīt vairāk ↓