Zinību dienas apsveikumi, dzejoļi, novēlējumi

1. Septembris
Par Svētkiem

Septembris ikviena skolēna sirdī ienes atkalsatikšanās prieku, jo klāt ir Zinību diena, kas bieži tiek saukta arī par 1. septembri. Latvieši mācību gada sākumu atzīmē ne pa jokam – vecāki bērniem rokās steidz dot krāsainus ziedu pušķus, meitenes tērpj skaistās kleitās, bet zēnus – baltos kreklos un uzpucētās kurpēs. Savukārt, klases savam mīļajam audzinātājam steidz sagatavot apsveikumu zinību dienā un sūta sveicienus 1. septembrī arī citiem skolas draugiem. Šai svinīgajai dienai noslēdzoties, skolēnus mājās sagaida ne vien smaidīgi vecāki, bet arī svētku galds un torte, lai priekpilni atzīmētu šīs svarīgās dienas noslēgumu. Mācību gada sākumu mēs nudien svinam godam!

Katrā Zinību dienā tiek izvēlēti vairāki laimīgie pirmklasnieki, kuri ieskandina svētkus. Mazie skolēni tiek sēdināti uz pleciem vecāko klašu puišiem, lai svinīgā gājienā iezīmētu skolas gada sākumu, skandinot zvanu. Turklāt neatņemama svētku tradīcija ir arī 1. septembra dzejoļu skaitīšana skolas priekšā, stāstot par iestājušos rudeni, mācību gadu un jaunajiem skolas draugiem. Ar sveicieniem zinību dienā dalās arī skolotāji un skolas administrācija, kuri no vasaras brīvlaika priecīgi sagaida savus skolniekus. Aplausiem nerimstot, 1. septembrī skolnieki tiek iepriecināti arī ar dažādiem priekšnesumiem – dziesmām, dejām un pat skolas teātra izrādēm.

Zinību dienas apsveikumos labi vārdi parasti tiek veltīti ne tikai skolotājiem un skolēniem, bet arī pašai skolai un bērnu vecākiem. Vēlot izturību, veiksmi, prieku un aizrautību jaunajā mācību gadā, mēs iedrošinām sevi un citus izbaudīt skolas laiku, būt spējīgiem sasniegt lielus mērķus un iegūt jaunas zināšanas, kā arī priecāties par jauniegūtiem draugiem. Tā kā Zinību diena iekrīt septembra pašā sākumā, kad koku lapas sāk krāsoties un gaisā jūtams rudens, šajā dienā bieži apceram arī šo skaisto gadalaiku. Neskatoties uz to, ka vakari paliek tumšāki, savos apsveikumos skolēni bieži novēl arī saules gaismu un možu prātu, arī spēku piecelties no rīta agrāk, lai dotos uz skolu.

Šajā sadaļā ir atrodami labākie 1. septembra apsveikumi un Zinību dienas dzejoļi, kas skolasbiedriem un skolotājiem atmiņā paliks vēl ilgi. Svētku sajūtas radīšanai dažreiz pietiek ar vienu skaistu dzejoli, tādēļ šajā plašajā pantiņu un apsveikumu krātuvē atradīsi apsveikuma vārdus jebkurai gaumei, sākot no klasiskiem dzejoļiem un beidzot ar smieklīgiem apsveikuma pantiņiem, kurus pastāstīt klasesbiedriem.

Rādīt vairāk ↓