Izvēlieties pareizās vasaras riepas

Lai vasaras riepas kalpotu ilgstoši, ir jāizvēlas tādas riepas, kas ir piemērotas gan automašīnai, gan braukšanas stilam. Taču, kādas tās būtu? Mēģināsim noskaidrot tālāk rakstā.

Riepu izmērs

Pareizā riepu izmēra izvēle ir būtiska, lai brauciens ar auto būtu drošs un komfortabls. Jāpārliecinās par to, ka iegādājaties automašīnas ražotāja ieteikto riepu uzmēru un veidu, kas atbilst transportlīdzekļa specifikācijai. Kā to noskaidrot? Apskatieties degvielas tvertnes vāciņa iekšpusē vai vadītāja durvju ailē – tur jābūt uzlīmei, uz kuras ir norādīts, kāda izmēra riepas automobilim nepieciešamas.

Riepu marķējumi

Iegādājoties jaunas vasaras riepas, uz tām ir trīs marķējumi, kas norāda trīs parametrus – trokšņu līmeni, saķeres indeksu un rites pretestību.

  • Trokšņu līmenis tiek norādīts decibelos – jo tas ir zemāks, jo patīkamāk ar auto būs pārvietoties.
  • Saķeres indekss lielā mērā atbild par drošību – jo augstāks ir saķeres indekss, jo īsāks bremzēšanas ceļš. Saķeres indekss uz riepām tiek norādīts ar burtiem, skalā no A līdz E. Vasaras riepas, kuru indekss ir A, būs ar vislabāko saķeri, savukārt, indekss E apzīmē zemāko saķeres līmeni.
  • No rites pretestības ir atkarīgs degvielas patēriņš – jo zemāka ir rites pretestība, jo vairāk izdosies ietaupīt. Arī rites pretestība tiek norādīta ar burtiem – no ekonomiskā A līdz vismazāk ekonomiskajam G līmenim.

Braukšanas paradumi

Katrs autovadītājs ir izjutis atšķirību, braucot pa pielijušu zemes ceļu vai sausu asfaltu. Lai arī laikapstākļi mēdz būt neprognozējami, mēs zinām, pa kādu segumu sanāk pārvietoties visbiežāk, tādēļ tam var izvēlēties arī piemērotas riepas.

Piemēram, pārvietojoties pa pilsētu, piemērotākās varētu būt vasaras riepas ar simetrisku protektoru, kuru iekšmala un ārmala ir vienādas. Savukārt riepas ar virziena protektoru nodrošina labu saķeri un samazina akvapalēšanas risku, tādēļ tās sniedz drošības sajūtu, braucot pa slapju ceļa segumu. Taču vasaras riepas ar asimetrisku protektoru kalpo vienlīdz labi gan uz mitra, gan sausa seguma, bet šādas riepas ātrāk nodilst.

Ja Jums ir nepieciešamas jaunas vasaras vai ziemas riepas, apskatiet servisa “Riepu Garāža” piedāvājumu www.riepugaraza.lv un atrodiet sev piemērotākās riepas!