Kā virtuālais asistents var palīdzēt darba meklējumos?

Ja aktīvi meklējat jaunu darbu, tad labi zināt, ka ikviena sava CV izsūtīšanas reize palielina iespējamību saņemt uzaicinājumu uz darba interviju. Tomēr nereti jau pēc pāris nedēļām, aktīvi īstenojot savu nodomu, saprotat, ka CV izsūtīšanas plānu ir daudz grūtāk īstenot nekā sākumā likās. Kāpēc tā? Pirmkārt, vakances tiek publicētas dažādos interneta portālos un ne vienmēr tās laicīgi iespējams pamanīt. Otrkārt, cenšoties pielāgot savu CV un motivācijas vēstuli dažādiem darba sludinājumiem, tiek patērēts daudz laika un enerģijas. Treškārt, pamazām pēc divu nedēļu pūlēm pieaug bažas par iespēju iegūt kāroto darbu, jo neviens potenciālais darba devējs nav izrādījis interesei.

Kā rīkoties? Šādās situācijās noder padoms nevis izsamist un “mest plinti krūmos”, bet pamainīt darba meklēšanas taktiku.

Kāpēc nepiesaistīt atsaucīgu un nenogurdināmu virtuālo asistentu?

Virtuālais asistents – palīgs nevis kaitinošs traucēklis

Šobrīd jau ļoti daudzi uzņēmumi savās mājas lapās izmanto virtuālo asistentu, lai uzlabotu klientu pieredzi. Ja vēl nesen ikonu lapas labajā stūrī ar virtuālā asistenta avatāru pēc iespējas ātrāk centāmies “izslēgt” kā nevajadzīgu traucēkli, tad tagad to novērtējam kā ātrāko veidu, lai iegūtu informāciju.

Lai arī joprojām vēlamies rīkoties sev ierastajā veidā, kā mums šķiet ērtāk un vienkāršāk, tomēr esam spiesti atzīt, ka inovatīvie risinājumi piedāvā resursu ekonomiju. Arī darba sludinājumu portāli arvien biežāk izmanto MI (mākslīgo intelektu), lai palīdzētu klientiem sasniegt savus mērķus.

Kā virtuālo asistentu izmantot savā labā?

Vispirms reģistrējieties darba sludinājum portālā un aizpildiet visus prasītos anketas laukus. Norādiet, kādu darbu meklējat un kādi ir vēlamie vakanču atlases kritēriji. Tālākā procesā jau iesaistīsies virtuālais asistents, kas būs piesaistīts Jūsu lietotāja kontam, un informēs par jaunākajām vakancēm, kas atbilst norādītajiem kritērijiem.

Tāpat virtuālo asistentu var palūgt sūtīt citu noderīgu informāciju, kas saistīta algas tendencēm, sagatavošanos darba intervijai un citiem jautājumiem. Ar tādu virtuālo palīgu sapņu darbs Rīgā ātri kļūs par realitāti jau mēneša laikā.