Loka šaušana – aktīva atpūta vai meditācija?

Pieredzes un piedzīvojumu dāvanas vīrietim ir populārs veids, kā jubilāru iepriecināt ar aktivitāti, kas sagādās ne tikai prieku, bet var kļūt par jaunu dzīves pieredzi. Ja piedzīvojumu dāvanām būtu jāpiešķir zvaigznes par saņemto adrenalīna devu, tad augšējās pozīcijas noteikti aizņemtu lekšana ar izpletni, braukšana ar Ferrari vai lidojums ar deltaplānu – aktivitātes, kas rada spilgtas un neaizmirstamas atmiņas, kad sajūsma un emocijas sasniedz augstāko punktu.

Tomēr visbiežāk pieredzes un piedzīvojumu dāvanas mērķis ir dot iespēju izrauties no ikdienas rutīnas, izmēģināt ko jaunu un aizraujošu, nepārkāpjot jubilāra fizisko spēju un emocionālā komforta robežu. Likumsakarīgi, ka viena no pasaulē populārām brīvā laika aktivitātēm – loka šaušana, varētu kļūt par izmēģinājuma vērtu pieredzi.

Loka šaušana kā aktīvā atpūta

Prasmes apieties ar loku un trenēt savas šaušanas prasmes šobrīd kļūst aizvien populārākas, jo loka šaušana ir pieejama plašam cilvēku lokam neatkarīgi no viņu vecuma, dzimuma vai spējām. Šī nodarbe sniedz gan kvalitatīvi pavadītu laiku kopā ar draugiem, ģimeni vai savu otru pusīti, gan attīsta sociālās prasmes un paplašina paziņu loku.

Par loku šaušanu mēdz teikt, ka salīdzinoši viegli ir apgūt pamatprasmes, bet grūti ir tās pilnveidot. Apņēmība precīzi atkārtot un izkopt tehniku padara ne tikai par labāku loka šāvēju, bet arī palīdz sasniegt personiskos un sportiskos mērķus.

Loka šaušana kā meditācija

Loka šaušanu var uztvert kā tradīcijām bagātu hobiju, mākslu un garīgu praksi. Loka šaušana trenē apzinību un spēju koncentrēties uz vissvarīgāko  – mērķi. Prāts brīdī, kad bulta tiek palaista, ir brīvs un skaidrs. Treniņu rezultāts ir augstāka precizitāte un uzlabots prāta stāvoklis.

Loka šaušanas pamatus vislabāk apgūt trenera vai instruktora vadībā, šaujot iesākumā no mazāka attāluma (3 līdz 5 metri), pakāpeniski pārejot uz lielāku distanci. Kad ir apgūtas šāviena pamatkustības, var sākt slīpēt tehniku un trenēt šāviena precizitāti.

Viennozīmīgi loka šaušana būs labs variants, kad tiek meklēta dāvana vīrietim. Taču seko nākamais jautājums – kur var iegādāties šādu dāvanu? Un atbilde ir vienkārša – internetā!

Dāvanu Serviss piedāvā milzīgu dāvanu piedāvājuma klāstu, kur atrodamas ne tikai dāvanas vīrietim, bet arī sievietēm un bērniem. Ienāciet www.davanuserviss.lv un izvelieties šo seno šaušanas sporta veidu – loku šaušanu, vai arī kādu citu piedzīvojumu no piedāvājuma klāsta.