Vasaras un ziemas riepas – galvenās atšķirības

Lai pārvietošanās ar auto būtu droša un patīkama, ir jārūpējas par to, lai automašīna būtu labā tehniskā stāvoklī. Tāpat svarīgi ir arī automašīnu aprīkot ar sezonai atbilstošām riepām. Katrai sezonai raksturīgi savi laikapstākļi, kas ietekmē arī braukšanas apstākļus. Tādēļ, ņemot vērā specifiskas nianses, tiek ražotas katrai sezonai atbilstošas riepas.

Pārdošanā ir arī vissezonas riepas, kas tiek uzskatītas par universālu risinājumu. Tomēr jāņem vērā tas, ka veiktspējas ziņā tās atpaliek no konkrētai sezonai paredzētām riepām. Ja ar auto tiek braukts regulāri, drošāka izvēle ir labas ziemas vai vasaras riepas. Ar ko tad atšķiras vasaras riepas no ziemas riepām? Par to vairāk lasiet raksta turpinājumā!

Ziemas riepas

Ziemas riepām ir mīkstāks gumijas sastāvs, kas nodrošina labu saķeri ar ceļa virsmu arī zemās gaisa temperatūrās. Ziemas riepu protektora raksts ir smalks, kas ļauj labi izspiest ūdeni, kā arī sniedz lielāku drošību, braucot pa apledojušu un sniegotu ceļa virsmu.

Ziemas riepām ir arī lielāks protektora dziļums. Likumdošana nosaka, ka minimālais atļautais protektora dziļums ziemas riepām ir 4 mm.

Vasaras riepas

Vasaras riepas tiek ražotas tā, lai nodrošinātu maksimālu saķeri ar sausu un mitru ceļa virsmu. Tām ir cietāks gumijas sastāvs, kas sniedz drošu un patīkamu braukšanas pieredzi vasarai raksturīgajos laikapstākļos. Vasaras riepu protektora raksts ir veidots tā, lai samazinātu akvaplanēšanas riskus.

Kad gaisa temperatūra ir zemāka par + 7 grādiem, vasaras riepas kļūst cietākas, kas ietekmē saķeri ar ceļa virsmu. Šī iemesla dēļ vasaras riepu montāža ir ieteicama tad, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedz minētos + 7 grādus.

Kur iegādāties vasaras riepas?

Labākā vieta, kur iegādāties auto riepas, ir uzticams un pārbaudīts riepu serviss, kur ir pieejams ne tikai plašs riepu klāsts, bet arī speciālistu konsultācijas un riepu montāža.

Ja esat kvalitatīvu riepu meklējumos, ieskatieties MMK Riepu Serviss piedāvājumā un izvēlieties labāko risinājumu! Šis riepu serviss ir pierādījis sevi un tas darbojas jau kopš 2013. gada, saviem klientiem piedāvājot novērtētu ražotāju riepas un kvalitatīvus pakalpojumus drošai un komfortablai braukšanai. Vairāk uzziniet MMK Riepu Serviss interneta vietnē www.mmkserviss.lv.