Ziemas riepas vai vissezonas riepas – kuras labākas?

Auto riepas ir svarīgs elements – no to veiktspējas un kvalitātes ir atkarīga gan drošība, gan braukšanas komforts. Tieši tādēļ riepas jāizvēlas rūpīgi, ņemot vērā gan sezonu, gan braukšanas ieradumus.

Pārdošanā atradīsiet gan ziemas gan vissezonas riepas, tādēļ, pirms pieņemt lēmumu par jaunu riepu iegādi, ir jāizvērtē, kurš no šiem variantiem ir labākais.

Vissezonas riepas

Kā jau vēstī pats nosaukums, ar vissezonas riepām ir atļauts pārvietoties visos gadalaikos. Šīs riepas apvieno vasaras un ziemas riepu svarīgākās īpašības, tādēļ ir uzskatāmas par universālu risinājumu. Tomēr jāņem vērā tas, ka šīs riepas nevar sacensties ar konkrētai sezonai paredzētām riepām.

Ikdienas braukšanai ziemas skarbajos apstākļos drošākas un komfortablākas ir ziemas riepas. Vissezonas riepas, savukārt, ir piemērotas tad, ja ar auto tiek braukts maz.

Ziemas riepas

Ziemas riepu protektora raksts un dziļums, kā arī gumijas sastāvs izstrādāts tā, lai nodrošinātu maksimāli drošu braukšanu ziemai raksturīgajos laikapstākļos, kad termometra stabiņš nokrīt zem +7 grādiem pēc Celsija.

Kā izvēlēties ziemas riepas?

Šodien ir pieejamas dažāda tipa ziemas riepas, lai katrs auto vadītājs varētu izvēlēties savam spēkratam un braukšanas apstākļiem piemērotāko risinājumu.

  • Cietā sastāva ziemas riepas – sauktas arī par Eiropas tipa riepām, ir labs risinājums tad, ja ar auto pārsvarā tiek braukts pa labi tīrītiem ceļiem un šosejām. Tās nodrošina labu saķeri uz slapjas ceļa virsmas, bet uz sniega un ledus to veiktspēja samazinās;
  • Mīkstā sastāva riepas ir piemērotākas zemākām gaisa temperatūrām. Tās veido labu saķeri ar sniegotu un apledojušu ceļa virsmu, ir komfortablas un klusas;
  • Atsevišķi ir jāizdala riepas ar radzēm. Tās piemērotas braukšanai pa slikti uzturētiem lauku ceļiem, taču pilsētā tās būs skaļākas un ietekmēs braukšanas komfortu.

Izvērtējiet plānotos braukšanas apstākļus, lai izdarītu labāko izvēli!

MMK Riepu Serviss – plašs riepu piedāvājums

Gan ziemas, gan vissezonas riepas plašā izvēlē ir pieejamas “MMK Riepu Serviss” piedāvājumā. Ieskatieties www.mmkserviss.lv un izvēlēties savām vajadzībām atbilstošu risinājumu. Piedāvājumā ir arī lietie diski, riepu montāža un balansēšana.