Ziemassvētku dāvanas

ziemassvētku dāvanas

Ziemassvētku dāvanas

Ziemassvētki ir laiks, kuram gatavojoties, svarīgi ir laikus sarūpēt noderīgas un sirsnīgas dāvanas saviem mīļajiem. Ja ir plašs draugu un ģimenes loks, kas šogad jāapsveic, ir pēdējais laiks sākt sarūpēt svētku dāvanas. 

Šajā rakstā esam apkopojuši 20 lieliskas Ziemassvētku dāvanas, kas patiks gan lieliem, gan maziem. Tās ir noderīgas, mīļas un sirsnīgas dāvanas taviem draugiem un ģimenei.

1. Plānotājs nākošajam gadam

plānotājs

Ziemassvētki ir īstais laiks, kad ar dāvanu palīdzību savus mīļos sagatavot nākošajam Jaunajam gadam. Tā kā abi šie svētki ir visai cieši saistīti, tad plānotājs nākošajam gadam var būt lieliska dāvana Ziemassvētkos. Tā ir noderīga dāvana, kas svētku vakarā sasildīs sirdi un visu nākošo gadu ikdienā būs blakus. Plānotāji mūsdienās tiek radīti visdažādākajos dizainos, tāpēc, veicot nelielu izpēti, noteikti izdosies atrast dāvanas saņēmējam piemērotāko – skaistāko un praktiskāko plānotāju.

2. Neaizmirstams lidojums ar gaisa balonu

lidojums ar gaisa balonu

Jauns gads bieži vien asociējas ar pārmaiņām un jauniem izaicinājumiem. Drosminiekiem un sapņu ķērājiem Ziemassvētkos vari uzdāvināt kādu aizraujošu piedzīvojumu. Lidojums ar gaisa balonu ir aktivitāte, kas aktuāla visu gadu, tāpēc šis lidojums veids ir fantastisks sapņu piepildījums, ko realizēt arī uzreiz pēc Ziemassvētkiem. Šī ir iespēja aplūkot Latvijas krāšņo dabu no vairāku simtu metru augstuma un, gatavojoties jaunajam gadam, padomāt par nākotnes mērķiem un ambīcijām. Kas to lai zina – varbūt šogad paveiksies un skatam pavērsies balta, piesnigusi dabas ainava.

3. Gaumīga aromātiskā svece

svece

Sveces ziemas laikā ir īpaši iemīļotas – tās rada mājīgu sajūtu un, ja sveci izvēlētas ar smaržu, tad tā ātri vien piepilda visu telpu. Aromātiskā svece ir lieliska dāvana ikvienam, kam svarīga patīkama un romantiska noskaņa. Lai svece būtu dāvanai piemērota, vērts ar rūpību izvēlēties sveci skaistā iesaiņojumā. Piemēram, zīmols Royal Velvet Candles sveces ievieto glītos un modernos stikla trauciņos ar vāciņu. Balstoties uz to, kādu sveci izvēlēsies, var dāvanai pievienot arī saskaņotu svečturi.

4. Aizraujoša galda spēle

galda spēles

Jauna un aizraujoša galda spēle ir laba dāvana Ziemassvētkos gan lieliem, gan maziem. Bērniem vari izvēlēties spēli balstoties uz viņu vecumu un interesēm. Savukārt, izvēloties galda spēli draugiem vai ģimenei, jādomā par to, kādas galda spēles viņu kolekcijā jau ir. Tās noteikti patīk katram draugu lokam – tikai jāspēj atrast garastāvoklim un noskaņai atbilstošākā spēle. Kārtīgam sacensību garam noderēs klasiskais Monopols, jautrība sitīs augstu vilni ar spēļu kārtīm Cards Against Humanity, savukārt pārim laba dāvana būs galda spēle Ceļojums Mīlestībā.

5. Kaut kas noderīgs hobijam

hobijam

Ziemassvētku laikā ar dāvanu palīdzību ir svarīgi nodot mīlestību un rūpes. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir izvēlēties dāvanu, kas atbilst saņēmēja interesēm. Katram ir sava iemīļotākā nodarbošanās jeb hobijs un tas ir lielisks špikeris dāvanas sagatavošanā. Hobija attīstīšanai vienmēr ir nepieciešami ar vien jauni gadžeti, turklāt tas ir aktuāli jebkura veida hobijam. Nepieciešamo lietu saraksts ir ļoti garš, tāpēc dāvanu karte hobija veikalā būs labākā izvēle –   dāvanas saņēmēju iepriecināsi un izpalīdzēsi vienlaikus.

6. Mīksta sega aukstiem ziemas vakariem

maiga sega

Nereti Ziemassvētkos ierasts dāvināt ko mīļu un patīkamu, kā, piemēram, siltu un mīkstu segu vai pledu. Tas sildīs vēsākos ziemas vakaros un ļaus sajusties omulīgāk. Galvenais ir izvēlēties segu, kas darināta no mīksta materiāla – pavisam maiga un ādai patīkama. Dāvanas saņēmējam atliek vien saritināties savā jaunajā segā, uztaisīt karsto šokolādi un īstenā Ziemassvētku tematikā nodoties Harija Potera filmu maratonam. 

7. Restorāni Rīgā dāvanu karte

dāvanu karte restorānā

Ziemassvētku vakara maltītes sagatavošana parasti aizņem visilgāk laika. Stundām ilgi pavadām laiku virtuvē, cepot kotletes un štovējot kāpostus. Ikviena nama māte, kas šogad rīkos Ziemassvētkos pie sevis, ir pelnījusi kārtīgu atpūtu no gatavošanas. Laba dāvanas ideja šādam gadījumam ir dāvanu karte Restorāni Rīgā. Tajā apvienoti 10 dažādi restorāni – tātad dāvanas saņēmēja pati varēs izvēlēties, kurā restorānā baudīt maltīti vai paņemt to līdzņemšanā.

8. Iedvesmojošs galda kalendārs

kalendārs

Vēl viena dāvanas ideja, kas noderēs jaunajā gadā, ir galda kalendārs. Lai arī kalendāri ir pieejami telefonos un datoros, ir patīkamāk joprojām izmantot papīra kalendārus. Uz tiem redzamas vārda dienas, dažādi svētki utt. Galda kalendārs var būt forša dāvana kādam, kas strādā ikdienā pie galda birojā. Tad atliek vien izpausties interesanta kalendāra atrašanā – tas var būt ar kādu jaunu iedvesmojošu citātu katru dienu vai, piemēram, ar joku.

9. Gardumu groziņš

saldumi

Ziemassvētku gardumi ir visgaršīgākie un gada laikā visgaidītākie. Karstā šokolāde, piparkūkas, smaržīgi mandarīni, piena šokolādes sala tēti, adventes kalendāri utt. Kāpēc no tā visa nesataisīt foršu dāvanu grozu? Turklāt var izveidot tematiskus gardumu grozus – katram citādākus. Piemēram, viens grozs var būt ar saldumiem, bet cits ar sāļajiem ēdieniem – pīrādziņiem, siera cepumiņiem, maizītēm. Šis ir lielisks veids, kā sagādāt mīļas un garšīgas dāvanas gan lieliem, gan maziem. 

10. Termokrūze siltiem dzērieniem

termokrūze

Paturpinot par gardumiem un dzērieniem, ziemā daudz biežāk izvēlamies dzērienus, kas sasilda. Lieliska dāvanas ideja ikvienam kafijas vai tējas mīlim, ir pašam sava termokrūze, ko visur nēsāt līdzi. Tā palīdzēs saudzēt dabu, kā arī ļaus rīta dzērienu paņemt līdzi uz darbu. Paņemto dzērienu varēs malkot stundām ilgi, jo vidēji termokrūžu temperatūras noturība var ilgt līdz 8 un vairāk stundām.

11. Brīvdienu SPA atpūta

spa

Gada beigas ir lieliski piemērots laiks pelnītai atpūtai. Konkrēti SPA atpūta ir viens no veidiem, kā pilnvērtīgi relaksēties un atgūties no ikdienas steigas. Tā kā Ziemassvētku laiks ir paredzēts kopā būšanai ar mīļajiem un mieram, tad kopīga SPA atpūta varētu būt lieliska dāvana. Piemēram, izbaudīt skaistumkopšanas salona apmeklējumu kopā ar mammu vai arī baudīt muguras masāžas ar otro pusīti kādā SPA centrā. Šī ir dāvana, kas izrāda rūpes un sniegs patīkamas sajūtas.

12. Siltas čības 

čības

Ziemassvētku brīvdienām piestāv drēbju kārtas, mīkstas sedziņas, siltas zeķes un vēl siltākas čībiņas. Forša dāvana visai ģimenei ir jaunas čības – lai pēdām silti un patīkami. Tā varētu būt īpaši noderīga dāvana tiem, kas nesen ievākušies jaunā dzīvoklī vai mājā. Tik pat labi šī varētu būt jauka dāvana bērniem. Galvenais ir atrast interesantas čības, ko gribās valkāt. Bērniem tās varētu būt čības ar lielām dinozauru galvām, dzīvnieku sejiņām vai iemīļotākajiem supervaroņiem.

13. Stilīgi auskari

auskari

Rotaslietas ir dāvanas ideja, kas noder dažādos svētkos – arī Ziemassvētkos. Sievietēm it īpaši patīk pucēties, tāpēc būs ļoti patīkami iesākt jaunu gadu ar jaunām rotalietām. Auskari ir labākā un ērtākā rotaslieta, ko uzdāvināt, jo nav jāsatraucas par atbilstošajiem izmēriem, kā tas ir ar rokassprādzēm un gredzeniem. Mirdzošu rotaslietu cienītājai patiks auskari ar Swarovski kristāliem no zīmola Nela Gems. Savukārt stilīgus ādas auskarus piedāvā vēl viena pašmāju dizainere Liene Zeiliša.

14. Ražots Latvijā dāvanu karte

ražots latvijā

Ziemassvētki ir sirsnīgākie svētki, kad, sagādājot dāvanas saviem mīļajiem, labprāt vēlamies atbalstīt arī vietējos ražotājus. Latvijā radītu preču klāsts ar katru gadu aug kuplāks gan skaitā, gan dažādībā. Ja gribi atbalstīt latviešu dizainerus, taču nezini, ko lai iegādājas, tad laba dāvanas izvēle ir Ražots Latvijā dāvanu karte. Tajā iekļauti vairāk kā 10 latviešu uzņēmumi, no kuriem dāvanas saņēmējs pats varēs izvēlēties nepieciešamo. Izdevusies dāvana garantēta.

15. Kvalitatīvs virtuves koka dēlītis

virtuves dēlītis

Bieži vien Ziemassvētkos dāvinām praktiskas dāvanas, kas noderēs ikdienā. Katram saimniekam un saimniecei ir nepieciešams kvalitatīvs koka virtuves dēlītis. Šī var būt parocīga dāvana, ko uzdāvināt mammai vai kādam, kas tikko ievācies jaunā mājvietā. Ir daudz patīkamāk pavadīt laiku gatavojot maltītes pašam, ja ir labi gadžeti ar ko darboties. Vidēja izmēra un izcilas kvalitātes koka dēlītis laiku virtuvē padarīs ērtāku un patīkamāku.

16. Rokas pulkstenis

rokas pulkstenis

Vēloties sagādāt īpašāku dāvanu kādam no tuvākajiem cilvēkiem, laba ideja ir gaumīgs rokas pulkstenis. Balstoties uz dāvanas saņēmēja dzīvesveidu un personību, vari izvēlēties, vai viņam labāk piestāvētu klasisks rokas pulkstenis ikdienai vai sporta pulkstenis aktīva dzīvesveida fiksēšanai. Abos gadījumos iespējams atrast gaumīgus un izsmalcinātus modeļus, kas būs noderīgs ikdienas sabiedrotais. Šī ir īpaša dāvana, kas Ziemassvētkiem ir ļoti piemērota.

17. Ilgtspējīgie salmiņi

salmiņi

Ja meklē dāvanu kādam dabas draugam, kas ikdienā piedomā par savas ekoloģiskās pēdas nospieduma samazināšanu, tad laba ideja ir ilgtspējīgie salmiņi. Ar salmiņiem jebkuru dzērienu malkot ir daudz patīkamāk. Tad nu plastmasas un papīra salmiņu lieliska alternetīva ir ilgtspējīgie salmiņi no metāla vai bambusa, piemēram. Tos parasti iespējams iegādāties jau komplektā ar vairākiem salmiņiem kopā, kā arī ar speciālu birstīte ērtai kopšanai.

18. Oriģinālas piparkūku cepšanas formiņas

piparkūku formiņas

Piparkūkas ir viens no Ziemassvētku gardumu galvenajiem simboliem. Tas galvenokārt piparkūku specifiskās un tik ļoti patīkamās smaržas dēļ. Visa māja piepildās ar gardu kanēļa un medus smaržu. Pēc Ziemassvētkiem piparkūku laiks noteikti vēl nav beidzies, tāpēc interesantas un bieži neredzētas piparkūku formiņas varētu būt laba dāvana. Īpaši interesanti ir piedalīties piparkūku dekorēšanā ar glazūru. Tas var izvērsties par jautru pasākumu ar visu ģimeni.

19. Interesanta grāmata par ceļošanu

grāmata

Ziemassvētku brīvdienas ir labs laiks, kad atpūtu apvienot ar interesantu lasāmvielu. Aizraujošas grāmatas ir lieliska dāvana svētkos. Ja izvēlēsies, piemēram, grāmatu par ceļošanu, dāvanas saņēmējs jau šī gada nogalē varēs iedvesmoties un paplānot nākošā gada iespējamos ceļojumus. Reizēm grāmatas spēj prātā uzburt iespaidīgākas ainas, nekā jebkurš attēls vai video. Lai dāvanu padarītu vēl īpašāku, uzdāvini arī oriģinālu un glītu grāmatzīmi.

20. Siltas un foršas zeķes

zeķes

Klasiska dāvana Ziemassvētkos, ko ar katru gadu saņemt priecājamies ar vien vairāk, ir stilīgas zeķes. Nu jau tās pilda ne vien siltuma funkciju, bet ir arī ievērojams ikdienas apģērba komplekta aksesuārs. Īpaši, ja zeķes ir redzamas, labāk tās izvēlēties stilīgas, pamanāmas, krāsainas. Zīmoli, kas specializējas tikai zeķu radīšanā, piemēram, Happy Socks vai pašmāju Sokki, rada arī īpašus dāvanu komplektus ar vairākiem stilīgu zeķu pāriem. 

 

Lai izdodas atrast fantastiskas un noderīgas Ziemassvētku dāvanas, ar ko iepriecināt mīļos! 

 

Citas idejas oriģinālām vai paštaisītām dāvanām Ziemassvētkos atradīsi blogā Idejas Ziemassvētku dāvanām.

 

Gaišus un mierpilnus svētkus!